tisktisk


Z Historie oddílu DTJ Sparta Doly Kladno

        Oddíl stolního tenisu vznikl v roce 1961, kdy se několik mladých nadšenců ve věku mezi 17-24 roky rozhodlo založit oddíl a věnovat se tak závodně sportu, který řadu měsíců předtím provozovali na půdách a ve sklepech svých bydlišť. V čele těchto mladých lidí stál Láďa Horáček, který díky svému velkému nadšení, optimismu a organizačnímu talentu oddíl doslova vypiplal z dětských plenek a sám pak byl až do roku 1979, tedy celých 18 let, jeho předsedou a duší celého oddílového dění. Ve funkci skončil jedině proto, že se přestěhoval z Kladna do Prahy. Po něm se stal předsedou oddílu JUDr. Jiří Čižinský, který v této funkci setrval 33 let až do svého úmrtí v roce 2012.

        Oddílem za jeho trvání prošla hezká řádka kladenských stolních tenistů, z nichž mezi nejlepší patřili Jelínek, Vlk, Zeman, Škubal (odchovanec) a Fořt. Z původních zakladatelů oddílu zůstal dosud v jeho řadách jen Stanislav Vojna. Nejlepší odchovanec oddílu Jiří Škubal po přestupu do oddílu Lokomotivy Kladno a později do Poldi Kladno startoval v 1. lize a byl několikrát na 2. místě okresního žebříčku.

        Oddíl se po počátečních nesmělých začátcích velmi rychle zkonsolidoval a výkonnost jeho družstev mužů i žen rok po roce rostla, a to natolik, že se po několika letech stal po oddílu TJ Slovan Kladno (a později po jeho nástupci SONP Kladno) druhým nejsilnějším oddílem v Kladně. Členové oddílu žili pospolu i mimo zelené stoly, jezdili společně na dovolenou, výlety i zájezdy. Ve vrcholném období své činnosti v letech 1968 – 1982 měl oddíl vedle družstev mládeže celkem 4 družstva mužů a družstvo žen, z nichž A družstvo mužů hrálo několik let divizi a družstvo žen bylo nejlepší v okrese a stabilně startovalo v národní lize, tehdy druhé nejvyšší soutěži. Z toho období má oddíl také řadu přebornických titulů okresu Kladno v soutěžích žen a ve smíšených čtyřhrách. Mezi nejlepší hráčky patřily Bernardová, Horáčková, Chottová a Cholínská.

        Po celou dobu působení jsme vystřídali řadu heren v Kladně, od té první ve sklepě slavné Ramóny, přes hostinec u Kozlů a hornické učiliště v Rozdělově. Od roku 1978 působíme ve Sportovní hale v Kladně.


Fotky některých bývalých hráčů:

(někteří nejsou na žádných jiných fotkách)


Zdeněk Čítek

Jiří Hejcman

Ladislav Horáček

Jiří Slabý

Jan Langerberger



Petr "Pičik" Moulis

Karel Mráz

Václav "Koule" Jáger

Jaroslav Vitner

Jindřich "Pinda" Vlk


Sestavy mužstev:

1967 - 1968 :
A - Vlk, Jelínek, Hejcman st. – Horáček, Jáger - KP
B - Vitner, Štangler, Vojna st. – Čižinský st., Jungman - Suldovský - OP 2. místo

1968 – 1969 :
A - Vlk, Jelínek, Hejcman st. – Horáček, Jáger - KP
B - Vitner, Štangler, Vojna st. – Čižinský st., Mráz - Rusevský - OP

1971 – 1972 :
A - Vlk, Jelínek, Hejcman st. – Horáček, Jáger - divize
B - Vitner, Štangler, Vojna st. – Čižinský st., Mráz – Bidrman - KP II. třídy 3. místo

1972 – 1973 :
A - Vlk, Jelínek, Hejcman st. – Horáček, Jáger - divize
B - Vitner, Vojna st., Štangler – Čižinský st., Mráz – Cipra, Janda, Langerberger - KP II. třídy 7. místo

1973 – 1974 :
A - Vlk, Jelínek, Hejcman st. – Horáček, Jáger - divize
B - Čižinský st., Mráz, Cipra, Vitner, Čítek – Vojna, Štangler, Janda, Langerberger, Škubal - KP II. třídy 7. místo

1974 – 1975 :
A - Vlk, Jelínek, Hejcman st. – Moulis, Jáger - divize
B - Čítek N, Cipra, Čižinský st., Horáček, Mráz – Vitner, Vojna st., Štangler, Langerberger, Peltán - KP II. třídy 4. místo

1975 – 1976 : (reorganizace - poprvé 4členná mužstva)
A - Vlk, Moulis, Jelínek, Čižinský st. – Cipra, Hejcman st. – KP I. třídy 6. místo
B - Jáger, Hejcman, Horáček, Čítek – Cipra, Vitner - KP II. třídy 3. místo
C - Štangler, Vojna st., Škubal, Peltán - Janda

1976 – 1977 :
A - Vlk, Moulis, Jelínek, Hejcman st. – Čítek – KP I. třídy 3. místo
B - Čítek, Škubal, Vitner, Průcha - Horáček, Čižinský st. - KP II. třídy 6. místo
C - Čítek, Vitner, Škubal, Čižinský st. – Peltán, Vojna st., Štangler, Janda - OP I. třídy 1. místo - postup
D - Vojna st., Štangler, Čech, Dvořák - Průcha ml., Čižinský ml., Turaz - OP II. třídy

1977 – 1978 :
A - Vlk, Moulis, Zeman, Tajč – KP I. třídy 1. místo - postup
B - Průcha, Čítek, Škubal, Peltán - KP II. třídy
C - Cipra, Jáger, Horáček, Čižinský st. – Vitner - KP II. třídy 9. místo
D - Janda, Štangler, Tyle, Čižinský ml. – Ptáček - OP II. třídy

1978 – 1979 :
A - Vlk, Zeman, Škubal, Tajč - divize
B - Moulis, Průcha, Čítek, Slabý - KP II. třídy 6. místo
C - Jáger, Čižinský st., Cipra, Hejcman - Horáček - KP II. třídy 9. místo
D - Vitner, Peltán, Štangler, Janda, Čech – OP II. třídy

1979 – 1980 (poprvé ve sportovní hale na sletišti):
A - Zeman, Škubal, Tajč, Vlk - divize
B - Čítek, Moulis, Průcha, Slabý – Tyle, Hejcman st. - KP II. třídy 3. místo
C - Čižinský st., Jáger, Cipra, Horáček – Vitner - KP II. třídy 8. místo
D - Vitner, Peltán, Janda, Čech – OP II. třídy

1980 – 1981 :
A - Zeman, Škubal, Tajč, Moulis - divize
B - Čítek, Slabý, Průcha, Tyle - KP I. třídy 10. místo sestup
C - Cipra, Čižinský st., Jáger, Horáček – Vitner, Peltán - KP II. třídy 8. místo
D - Vitner, Peltán, Vojna st., Čech – OP II. třídy

1981 – 1982 :
A - Zeman, Škubal, Fořt, Tajč - divize
B - Čítek, Vlk, Moulis, Cipra - KP II. třídy
C - Průcha, Čižinský st., Slabý, Vospálek – Peltán, Horáček, Tyle, Čech - OP I. třídy 2. místo
D - Vojna st., Peltán, Tyle, Čech – OP II. třídy

1982 – 1983 :
A - Zeman, Škubal, Fořt, Čítek – KP I. třídy (reorganizace)
B - Vlk, Moulis, Průcha, Cipra, – Vospálek - KP II. třídy
C - Vospálek, Slabý, Čižinský st., Horáček – Čižinský ml., Peltán - OP I. třídy 2. místo

1983 – 1984 :
A - Zeman, Fořt, Čítek, Vospálek - KP I. třídy
B - Vlk, Moulis, Cipra, Průcha – Vospálek, Slabý - KP II. třídy
C - Čižinský st., Slabý, Peltán, Čižinský ml. - OP I. třídy 3. místo

1984 – 1985 :
A - Čítek N, Průcha, Vlk, Cipra - Moulis KP I. třídy 7. místo
B - Slabý, Vospálek, Čižinský ml., Peltán - Čižinský st., Šperk - KP I. třídy 11. místo – sestup

1985 – 1986 :
A - Čítek, Moulis, Cipra, Průcha – Vospálek, Slabý - KP I. třídy - sestup
B - Vospálek, Slabý, Vlk, Hejcman st. - Čižinský st., Peltán, Čižinský ml. - OP I. třídy 2. místo

1986 – 1987 :
A - Čítek, Moulis, Vlk, Průcha - KP II. třídy
B - Cipra, Vospálek, Čižinský st., Slabý – Hejcman st., Čižinský ml., Peltán - OP I. třídy 2. místo

1987 – 1988 :
A - Moulis, Čítek, Průcha, Vospálek - KP II. třídy
B - Cipra, Hejcman st., Slabý, Čižinský st. – Peltán, Čižinský ml. - OP I. třídy

1988 – 1989 :
A - Čítek, Průcha, Moulis, Vospálek - KP II. třídy
B - Cipra, Slabý, Čižinský st., Peltán – Vojna st., Čižinský ml. - OP I. třídy

1989 – 1990 :
A – Čítek, Vospálek, Průcha, Moulis – Cipra - KP II. třídy
B - Cipra, Slabý, Hejcman st., Peltán – Čižinský ml., Čižinský st., Vondráček, Šulc, Trnka, Průcha ml., Vojna ml. - OP I. třídy

1990 – 1991 :
A - Čítek, Moulis, Průcha, Vospálek - KP II. třídy
B - Cipra, Slabý, Čižinský ml., Hejcman st. - Peltán - OP I. třídy
C - Čižinský ml., Vojna st., Čižinský st., Šulc - Trnka, Průcha ml., Vojna ml. – OP III. třídy 1. místo - postup

1991 – 1992 :
A - Vospálek, Průcha, Moulis, Slabý - Cipra - KP II. třídy
B - Slabý, Cipra, Čižinský ml., Hejcman st., - Čižinský st., Peltán, Vojna st. - OP I. třídy
C - Peltán, Vojna st., Čižinský st., Šulc - Hejcman ml., Vojna ml. – OP II. třídy

1992 – 1993 :
A - Cipra, Vospálek, Slabý, Moulis – Průcha, Hejcman st. - KP II. třídy
B - Cipra, Čižinský ml., Peltán, Hejcman st., – Čižinský st., Šulc, Vojna st. - OP I. třídy
C - Peltán, Čižinský st., Vojna st., Šulc – Vojna ml., Hejcman ml. – OP II. třídy

1993 – 1994 :
A - Cholínský, Slabý, Vospálek, Cipra – Průcha, Peltán, Hejcman st.- KP II. třídy 3. místo
B - Cholínský, Peltán, Čižinský ml., Moulis - Hejcman st., Čižinský st., Šulc, - OP I. třídy 3. místo
C - Čižinský st., Šulc, Vojna st., Vojna ml. – Hejcman ml., Urbánek – OP II. třídy

1994 – 1995 :
A - Vospálek, Slabý, Průcha, Cipra – Čižinský ml. - KP II. třídy
B - Čižinský ml., Peltán, Šulc, Hejcman st. – Čižinský st., Poch - OP I. třídy 4. místo
C - Šulc, Čižinský st., Vojna st., Poch – Vojna ml., Hejcman ml. - OP II. třídy

1995 – 1996 :
A - Cipra, Slabý, Průcha, Poch – Šulc - KP II. třídy
B - Čižinský ml., Hejcman st., Peltán, Poch – Moulis, Čižinský st. Vondráček - OP I. třídy 5. místo
C - Čižinský st., Vojna st., Vojna ml., Poch – Vondráček - OP II. třídy

1996 – 1997 :
A - Průcha, Slabý, Čižinský ml., Cipra - KP II. třídy 5. místo
B - Peltán, Šulc, Hejcman st., Poch – Vondráček - OP I. třídy
C - Vondráček, Vojna st., Vojna ml., Čižinský st. - Hejcman ml. - OP II. třídy

1997 – 1998 :
A - Cipra, Čižinský ml., Šulc, Hejcman st. - Průcha N, Peltán - KP II. třídy 11. místo – sestup
B - Šulc, Peltán, Hejcman st., Čižinský st. - Vojna st., Vondráček - OP I. třídy
C - Čižinský st., Vojna st., Vondráček, Hejcman ml. - Janeček, Vojna ml. - OP II. třídy

1998 – 1999 : A - Cipra, Čižinský ml., Šulc, Hejcman st. – Průcha N - OP I. třídy 6. místo
B - Hejcman st., Vojna st., Čižinský st., Janeček - Vojna ml. - OP II. třídy

1999 – 2000 :
A - Čižinský ml., Cipra, Kunc, Šulc – Hejcman st. - OP I třídy 3. místo
B - Hejcman st., Vojna st., Procházka, Tihan – Čižinský st., Vojna ml., Janeček - OP II. třídy

2000 – 2001 :
A - Čižinský ml., Šulc, Cipra, Kunc - Průcha N, Hejcman st. - OP I. třídy 3. místo
B - Hejcman st., Tihan, Vojna st., Vojna ml. – Čižinský st., Procházka, Janeček - OP II. třídy

2001 – 2002 :
A - Čižinský ml., Průcha, Cipra, Šulc – Kunc N, Hejcman st. - OP. I. třídy – 1. místo postup
B - Procházka, Hejcman st., Procházka, Vojna st., Vojna ml. – Tihan, Čižinský st., Janeček – OP II. třídy

2002 – 2003 :
A - Čižinský ml., Šulc, Kunc, Průcha – Cipra - KP II. třídy 10. místo – sestup
B - Hejcman st., Vojna st., Vojna ml., Procházka - Tihan, Janeček, Čižinský st. - OP II. třídy

2003 – 2004 :
A - Šulc, Čižinský ml., Cipra, Průcha – Kunc – OP I třídy – 1. místo postup
B - Hejcman st., Vojna st., Vojna ml., Čižinský st. N – Tihan, Procházka, Janeček, Lengál, Šebek, Květina - OP II. třídy

2004 – 2005 :
A - Dvořák, Novotný, Čižinský ml., Šulc N – Cipra, Kunc, Průcha, Hejcman st. - KP II. třídy 12. místo - sestup
B - Kunc, Průcha, Cipra, Hejcman st. - Procházka, Vojna st., Janeček, Vojna ml. – OP I. třídy 8. místo
C - Janeček, Vojna st., Vojna ml., Procházka – Lengál, Tihan, Čižinský st., Šebek, Květina – OP II. třídy 8. místo

2005 – 2006:
A - Novotný, Čižinský ml., Dvořák, Kunc, Šulc – Janeček, Vojna ml. – OP I. třídy 3. místo
B - Průcha, Cipra, Hejcman st., Procházka – Libovický, Vojna st., Čižinský st. – OP. I. třídy 12. místo
C - Vojna st., Janeček, Vojna ml.,Lengál – Čižinský st., Tihan, Květina, Šebek – OP II. třídy 8. místo

2006 - 2007:
A - Dvořák, Čižinský ml., Šulc, Kunc – Průcha, Janeček – OP I. třídy 3. místo
B - Vondráček, Cipra, Procházka, Hejtman - Tihan, Černý, Vojna st., Čižinský st., Květina – OP I. třídy 13. místo - sestup
C - Vojna ml., Vojna st., Janeček, Lengál – Tihan, Čižinský st., Černý, Květina, Šebek – OP II. třídy 4. místo

2007 - 2008:
A - Šulc, Kunc, Průcha, Čižinský ml. – Cipra, Vondráček, Hejcman, Procházka, Lengál – OP I. třídy 3. místo
B - Cipra, Vondráček, Hejcman, Procházka – Tihan N, Čižinský st. N, Libovický N – OP II. třídy 2. místo – postup
C - Lengál, Janeček, Vojna ml., Vojna st. – Černý N, Květina N, Šebek N – OP II. třídy 6. místo

2008 - 2009:
A - Šulc, Čižinský ml., Kunc, Průcha – Lengál, Janeček, Vojna ml. – OP I. třídy 11. místo
B - Cipra, Vondráček, Vojna st., Lengál - Procházka, Tihan, Čižinský st. N – OP I. třídy 13. místo - sestup

2009 – 2010:
A - Šulc, Čižinský ml., Kunc, Cipra – Vondráček, Lengál, Janeček, Procházka, Tihan – OP I. třídy 6. místo
B - Vondráček, Lengál, Cipra, Procházka – Tihan, Vojna ml., Vojna st., Janeček – OP II. třídy 2. místo - postup

2010 – 2011:
A - Čižinský ml., Šulc, Kunc, Průcha – Procházka N, Vojna st. - OP I. třídy 3. místo
B - Vondráček, Tihan, Cipra, Janeček, Lengál - Vojna ml. N - OP I. třídy 12. místo

2011 – 2012:
A - Čižinský ml., Šulc, Kunc, Průcha – Procházka N, Vojna st. N, Vojna ml. N - OP I. třídy 5. místo
B - Vysoudil, Vondráček, Janeček, Lengál, – Cipra, Tihan N - OP I. třídy 14. místo - sestup

2012 – 2013:
A - Čižinský, Šulc, Vondráček, Kunc, – Vysoudil, Janeček, Procházka, Lengál, Vojna ml. N - OP I. třídy 3. místo
B - Vysoudil, Lengál, Procházka, Janeček - Vojna st., Vojna ml. N - OP II. třídy 6. místo

2013 – 2014:
A - Čižinský, Šulc, Vondráček, Kunc, – Vysoudil, Lengál - OP I. třídy 3. místo
B - Vysoudil, Lengál, Tihan, Vojna ml. - Janeček N, Vojna st., Plzák M. N, Plzák R. N, Procházka N - OP II. třídy 8. místo

Vysvětlivky:
  • pokud je u hráče uvedeno N, byl v žebříčku nezařazen
  • zkratka OP – okresní přebor
  • zkratka KP – krajský (nyní oblastní) přebor


  • Zpracoval 12.6.2011 Zdeněk Čižinský
    Aktualizováno 14.8.2012
    Aktualizováno 21.10.2014

    Dochovaná umístění hráčů a odchovanců oddílu na žebříčcích (.doc, 43kB)



    Nahoru